C0805C684J3RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
0.68 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
cut-tape-render
C0805C684J3RACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C684J3RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C684J3RACTU
Description
CAP CER 0.68UF 25V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C684J3RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)