C1206X104K2RACAUTO | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C1206X104K2RACAUTO |
Description | CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C1206X104K2RACAUTO Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.055" (1.40mm) |