SBSPP0500333MXT
DigiKey Part Number
1608-SBSPP0500333MXTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-SBSPP0500333MXTCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-SBSPP0500333MXTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBSPP0500333MXT
Description
FILTER LC(PI) 0.033UF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 0.033µF 1 A 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Category
Current
1 A
Manufacturer
Knowles Syfer
Values
C = 0.033µF
Series
ESD Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Voltage - Rated
50V
Type
Low Pass
Mounting Type
Surface Mount
Filter Order
3rd
Package / Case
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Technology
LC (Pi)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Channels
1
Height
0.071" (1.80mm)
Attenuation Value
37dB @ 100MHz