RAB-32033-000
DigiKey Part Number
423-1384-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAB-32033-000
Description
SPEAKER 50OHM TOP PORT 106DB
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Ohms Receiver, Balanced Armature Speaker 20 Hz ~ 11.8 kHz Top Rectangular
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RAB-32033-000 Models
Category
Impedance
50 Ohms
Manufacturer
Knowles
Efficiency - dBA
106.00
Series
Efficiency - Type
Sound Pressure Level (SPL)
Packaging
Tray
Port Location
Top
Part Status
Active
Shape
Rectangular
Technology
Magnetic
Termination
Solder Pads
Type
Receiver, Balanced Armature
Size / Dimension
0.203" L x 1.117" W (5.15mm x 2.96mm)
Frequency Range
20 Hz ~ 11.8 kHz
Height - Seated (Max)
0.203" (5.15mm)