02013A0R6BAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 32,019
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
YAGEO
Upgrade
In Stock: 260
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 1
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
YAGEO
Walsin Technology Corporation
0.6 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
02013A0R6BAT2A
DigiKey Part Number
02013A0R6BAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
02013A0R6BAT2A
Description
CAP CER 0.6PF 25V NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
02013A0R6BAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)