02013A0R7BAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Murata Electronics
In Stock: 97,066
YAGEO
0.7 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
02013A0R7BAT2A
DigiKey Part Number
02013A0R7BAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
02013A0R7BAT2A
Description
CAP CER 0.7PF 25V NP0 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
02013A0R7BAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)