VC121030H620DP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VC121030H620DP |
Description | VARISTOR 41V 280A 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 41 V 280 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 45.1 V |
Manufacturer KYOCERA AVX | Current - Surge 280 A |
Series | Energy 1.2J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 1850 pF @ 1 kHz |
Maximum AC Volts 21 V | Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA) |
Maximum DC Volts 30 V | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Varistor Voltage (Min) 36.9 V | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Varistor Voltage (Typ) 41 V |