FFA.0S.302.CLAC42
FFA.0S.302.CLAC42
FFA.0S.302.CLAC42
DigiKey Part Number
1124-1244-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFA.0S.302.CLAC42
Detailed Description
2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets and Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
FFA.0S.302.CLAC42 Models
Current Rating (Amps)
10A
Cable Opening
0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C