Image for FGG.2B.302.CYCD92 is not available
FGG.2B.302.CYCD92
DigiKey Part Number
FGG.2B.302.CYCD92-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.2B.302.CYCD92
Description
CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
EDA/CAD Models
FGG.2B.302.CYCD92 Models
Number of Positions
2
Current Rating (Amps)
25A
Shell Size - Insert
302
Cable Opening
0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C