PAG.M0.5GL.AC52N is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
ODU
In Stock: 0
Datasheet
Image for PAG.M0.5GL.AC52N is not available
PAG.M0.5GL.AC52N
DigiKey Part Number
PAG.M0.5GL.AC52N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAG.M0.5GL.AC52N
Description
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
EDA/CAD Models
PAG.M0.5GL.AC52N Models
Color
Black, Gray
Number of Positions
5
Current Rating (Amps)
7A
Shell Size - Insert
M05
Cable Opening
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C