Image for PHG.2B.304.CLLD62Z is not available
PHG.2B.304.CLLD62Z
DigiKey Part Number
PHG.2B.304.CLLD62Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PHG.2B.304.CLLD62Z
Description
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PHG.2B.304.CLLD62Z Models
Number of Positions
4
Current Rating (Amps)
15A
Shell Size - Insert
304
Cable Opening
0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C