TPSMF4L75A
DigiKey Part Number
F7557TR-ND - Tape & Reel (TR)
F7557CT-ND - Cut Tape (CT)
F7557DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSMF4L75A
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
121V Clamp 3.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V