MASW-008543-TR3000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MASW-008543-TR3000 |
Description | IC RF SWITCH SPDT 4GHZ 8MSOP |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF Switch IC General Purpose SPDT 4 GHz 50Ohm 8-MSOP-EP |
Datasheet | Datasheet |
Category | Insertion Loss 0.7dB |
Manufacturer MACOM Technology Solutions | Test Frequency 2GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | P1dB 25dBm |
Part Status Active | Impedance 50Ohm |
RF Type General Purpose | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Topology Absorptive | Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
Circuit SPDT | Supplier Device Package 8-MSOP-EP |
Frequency Range 10MHz ~ 4GHz | Base Product Number |