MS168-10F
DigiKey Part Number
2333-MS168-10F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS168-10F
Description
RF SHIELD 0.531"X0.661" SOLDER
Detailed Description
RF Shield Frame 0.531" (13.50mm) X 0.661" (16.80mm) Solder
EDA/CAD Models
MS168-10F Models
Category
Height - Overall
0.197" (5.00mm)
Length - Overall
0.661" (16.80mm)
Series
Width - Overall
0.531" (13.50mm)