MS183-20F
DigiKey Part Number
2333-MS183-20F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS183-20F
Description
RF SHIELD 0.606"X0.720" SOLDER
Detailed Description
RF Shield Frame 0.606" (15.40mm) X 0.720" (18.30mm) Non-Vented Solder
EDA/CAD Models
MS183-20F Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.075" (1.90mm)
Length - Overall
0.720" (18.30mm)
Series
Width - Overall
0.606" (15.40mm)