MS199-20S-NS
DigiKey Part Number
2333-MS199-20S-NS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS199-20S-NS
Description
19.9 X 17.9 X 2.3MM RF SHIELD
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 0.705" (17.90mm) X 0.783" (19.90mm) Non-Vented Surface Mount
EDA/CAD Models
MS199-20S-NS Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.091" (2.30mm)
Length - Overall
0.783" (19.90mm)
Series
Width - Overall
0.705" (17.90mm)