GTP-100B-4
DigiKey Part Number
4321-GTP-100B-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GTP-100B-4
Description
GWInstek OscilloscopeProbe100MHz
Customer Reference
Detailed Description
1:1, 10:1 Passive 100MHz 9.449" (240.00mm) Black Oscilloscope Probe Test Lead 1M, 10M Input Resistance 600V
Category
Resistance - Input
1M, 10M
Manufacturer
MATRIX TECHNOLOGY INC.
Voltage - Max
600V
Packaging
Bulk
Capacitance - Input
85pF ~ 115pF, 14.5pF ~ 17.5pF
Part Status
Active
Cable Length
9.449" (240.00mm)
Type
Passive
Color
Black
Attenuation Value
Includes
Adjustment Tool, Ground Lead, Rings
Bandwidth
100MHz