1.5KE43CA-TP
DigiKey Part Number
1.5KE43CA-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
1.5KE43CA-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5KE43CA-TP
Description
TVS DIODE 36.8VWM 59.3V DO201AE
Customer Reference
Detailed Description
59.3V Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole DO-201AE
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
1
Package / Case
DO-201AE, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36.8V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
40.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
59.3V