ESDLC15VLB-TP
DigiKey Part Number
353-ESDLC15VLB-TPTR-ND - Tape & Reel (TR)
353-ESDLC15VLB-TPCT-ND - Cut Tape (CT)
353-ESDLC15VLB-TPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDLC15VLB-TP
Description
TVS DIODE 15VWM 25VC 2DFN1006
Customer Reference
Detailed Description
25V Clamp 6A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 2-DFN1006
Category
Power - Peak Pulse
150W
Capacitance @ Frequency
5pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V (Max)
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Voltage - Breakdown (Min)
16.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6A (8/20µs)