ESDLC3V3D3B-TP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESDLC3V3D3B-TP |
Description | TVS DIODE 3.3VWM 36VC SOD323 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 36V Clamp 28A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Peak Pulse 350W |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 4.5pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V | Package / Case SC-76, SOD-323 |
Voltage - Breakdown (Min) 4V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 36V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 28A (8/20µs) |