SMAJ10CA-TP
DigiKey Part Number
SMAJ10CA-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ10CA-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ10CA-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ10CA-TP
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC
Customer Reference
Detailed Description
17V Clamp 23.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V