SMAJ12CA-TP
DigiKey Part Number
SMAJ12CA-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ12CA-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ12CA-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ12CA-TP
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 20.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V