SMF43A-TP
DigiKey Part Number
SMF43A-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF43A-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
SMF43A-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF43A-TP
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SOD123FL
Customer Reference
Detailed Description
69.4V Clamp 2.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V