SMAJ10CA | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 3372-SMAJ10CATR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | MDD |
Manufacturer Product Number | SMAJ10CA |
Description | TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC |
Customer Reference | |
Detailed Description | 17V Clamp 23.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V |
Mfr | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.5A |
Series | Power - Peak Pulse 400W |
Packaging Tape & Reel (TR) | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V | Package / Case DO-214AC, SMA |
Voltage - Breakdown (Min) 11V | Supplier Device Package |