LPH92B99-BWHR-PC
LPH92B99-BWHR-PC
LPH92B99-BWHR-PC
DigiKey Part Number
1570-1931-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LPH92B99-BWHR-PC
Description
EC FAN AXIAL 92 X 92 X 25MM W/PA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 100 ~ 240VAC Square - 92mm L x 92mm H Ball 56.0 CFM (1.57m³/min) 2 Wire Leads
Category
Features
Auto Restart, Electronic Commutation (EC), Parylene Coating
Noise
44.0dB(A)
Series
Power (Watts)
6.30W
Termination
2 Wire Leads
Voltage - Rated
100 ~ 240VAC
Ingress Protection
IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Weight
0.234 lb (106.14 g)
Width
25.50mm
Current Rating (Amps)
0.060A
Air Flow
56.0 CFM (1.57m³/min)
Voltage Range
90 ~ 264VAC
Static Pressure
0.270 in H2O (67.3 Pa)