DSC1121BM1-020.0000
DigiKey Part Number
150-DSC1121BM1-020.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1121BM1-020.0000
Description
MEMS OSC
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
35mA
Base Resonator
Supplier Device Package
6-CDFN (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V