DSC1124BL3-100.0000
DigiKey Part Number
150-DSC1124BL3-100.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1124BL3-100.0000
Description
MEMS OSC SO
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DSC1124BL3-100.0000 Models
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
42mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)