PIC16F687T-I/ML
DigiKey Part Number
PIC16F687T-I/MLTR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC16F687T-I/MLCT-ND - Cut Tape (CT)
PIC16F687T-I/MLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC16F687T-I/ML
Description
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20QFN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 20-QFN (4x4)
EDA/CAD Models
PIC16F687T-I/ML Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Program Memory Size
EEPROM Size
256 x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM Size
128 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 12x10b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
20MHz