PIC24FJ128GC010-I/BG
DigiKey Part Number
PIC24FJ128GC010-I/BG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC24FJ128GC010-I/BG
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLSH 121TFBGA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 128KB (43K x 24) FLASH 121-TFBGA (10x10)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PIC24FJ128GC010-I/BG Models
RAM Size
8K x 8
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 50x12b, 2x16b; D/A 2x10b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz