SST26VF016-80-5I-QAE-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SST26VF016-80-5I-QAE-T |
Description | IC FLASH 16MBIT SPI/QUAD 8WSON |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | FLASH Memory IC 16Mbit SPI - Quad I/O 80 MHz 8-WSON (6x5) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SST26VF016-80-5I-QAE-T Models |
Category | Memory Organization 2M x 8 |
Mfr | Memory Interface SPI - Quad I/O |
Series | Clock Frequency 80 MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Write Cycle Time - Word, Page 1.5ms |
Part Status Active | Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V |
DigiKey Programmable Not Verified | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |