VMK3-9005-32K7680000TR
DigiKey Part Number
150-VMK3-9005-32K7680000TR-ND - Tape & Reel (TR)
150-VMK3-9005-32K7680000TRCT-ND - Cut Tape (CT)
150-VMK3-9005-32K7680000TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VMK3-9005-32K7680000TR
Description
CRYSTAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VMK3-9005-32K7680000TR Models
Category
Operating Mode
Fundamental
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
2-VDFN (3.2x1.5)
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency
32.768 kHz
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Frequency Tolerance
±20ppm