047-12SMPSM+
DigiKey Part Number
3157-047-12SMPSM+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
047-12SMPSM+
Description
COAX CBL SMA TO SMP 12"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP Hand Formable .047 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Mini-Circuits
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
Hand Formable .047
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMP
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector
SMA Plug
Color
Blue
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C