BFCQ-2872+
DigiKey Part Number
3157-BFCQ-2872+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFCQ-2872+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFCQ-2872+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCQ-2872+
Description
CER FILTER 28.7GHZ BAND PASS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28.7GHz Center Band Pass Ceramic Filter 2.5 GHz 50Ohm 3-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
3dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Filter Type
Band Pass
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
3-SMD, No Lead
Frequency
28.7GHz Center
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.032" (0.81mm)
Bandwidth
2.5 GHz