BW-S20W20+
DigiKey Part Number
3157-BW-S20W20+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BW-S20W20+
Description
FXD ATTEN / SMA /20DB 20W ROHS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Attenuators 20dB 0 Hz ~ 18 GHz 50 Ohms 20W SMA In-Line Module
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 18 GHz
Manufacturer
Mini-Circuits
Power (Watts)
20W
Series
Impedance
50 Ohms