LFCN-320D+
DigiKey Part Number
3157-LFCN-320D+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-LFCN-320D+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-LFCN-320D+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFCN-320D+
Description
CER FILTER 460MHZ LOW PASS
Detailed Description
460MHz Low Pass Ceramic Filter 50Ohm 4-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
1dB
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Frequency
460MHz
Height (Max)
0.037" (0.94mm)
Impedance
50Ohm