ZFL-500LN-BNC+
DigiKey Part Number
3157-ZFL-500LN-BNC+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZFL-500LN-BNC+
Description
LINEAR AMP, 0.1 MHZ TO 500 MHZ
Detailed Description
RF Amplifier IC UHF, VHF 100kHz ~ 500MHz
Packaging
Bag
Voltage - Supply
15V
Current - Supply
60mA
Frequency
100kHz ~ 500MHz