0430300004-10-G8-D
DigiKey Part Number
0430300004-10-G8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300004-10-G8-D
Description
10" PRE-CRIMP 3048 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Green
Contact End
Socket to Socket
Length
10.0" (254.0mm)
Alternate Color
10" PRE-CRIMP 3048 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 3048 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 3048 BROWN
10" PRE-CRIMP 3048 ORANGE
10" PRE-CRIMP 3048 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 3048 GREEN
3" PRE-CRIMP 3048 GREEN
4" PRE-CRIMP 3048 GREEN
5" PRE-CRIMP 3048 GREEN
6" PRE-CRIMP 3048 GREEN