BU-4150030006
DigiKey Part Number
314-BU-4150030006-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-4150030006
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 6"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 6.000" (152.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Mueller Electric Co
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
6.000" (152.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Copper
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-65°C ~ 145°C