BU-4150030024
DigiKey Part Number
314-BU-4150030024-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-4150030024
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Copper
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-65°C ~ 145°C