BU-4150030036
DigiKey Part Number
314-BU-4150030036-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-4150030036
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-65°C ~ 145°C