BU-4150030048
DigiKey Part Number
314-BU-4150030048-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-4150030048
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-65°C ~ 145°C