BLM21PG300SH1D
DigiKey Part Number
490-11049-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11049-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11049-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM21PG300SH1D
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0805 1LN
Detailed Description
30 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 4A 14mOhm
EDA/CAD Models
BLM21PG300SH1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
14mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
30 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
4A