GCM21BR71C684KA37K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
0.68 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
GCM21BR71C684KA37K
DigiKey Part Number
490-GCM21BR71C684KA37KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM21BR71C684KA37K
Description
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM21BR71C684KA37K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)