GRM0335C1HR60BA01D
DigiKey Part Number
490-6137-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6137-1-ND - Cut Tape (CT)
490-6137-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0335C1HR60BA01D
Description
CAP CER 0.6PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
0.6 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM0335C1HR60BA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)