PLT10HH900150PNL
DigiKey Part Number
490-PLT10HH900150PNLTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-PLT10HH900150PNLCT-ND - Cut Tape (CT)
490-PLT10HH900150PNLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLT10HH900150PNL
Description
CMC SMD AEC-Q200
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 10 MHz 15A DCR 2.3mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2.3mOhm
Voltage Rating - DC
300V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.508" L x 0.260" W (12.90mm x 6.60mm)
Height (Max)
0.370" (9.40mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 10 MHz
Current Rating (Max)
15A