XRCGB25M000FAM10R0
DigiKey Part Number
490-18306-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18306-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18306-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB25M000FAM10R0
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±25ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XRCGB25M000FAM10R0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±40ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
8pF