BZV55-C15,135 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZV55-C15,135 |
Description | DIODE ZENER 15V 500MW LLDS |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 15 V 500 mW ±5% Surface Mount LLDS; MiniMelf |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BZV55-C15,135 Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 10.5 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 200°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package LLDS; MiniMelf |
Power - Max 500 mW | Base Product Number |
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms |