IS15BSBFP4EF
DigiKey Part Number
IS15BSBFP4EF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS15BSBFP4EF
Description
SW PROG DISPLAY SPST-NO 0.1A 12V
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Programmable Display Switch Pushbutton, LCD SPST-NO 0.1A @ 12VDC Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Contact Rating @ Voltage
0.1A @ 12VDC
Series
Supply Voltage
3.0 ~ 5.5VDC
Part Status
Active
Operating Temperature
-15°C ~ 50°C
Display Mode
Black and White, FSTN Positive
Operating Force
173gf
LED Color
Yellow - Green
LED Forward Current
15, 15mA
Viewing Area
14.5mm L x 11.8mm W
LED Forward Voltage
1.9, 3.2VDC
Face Size
19.0mm L x 18.0mm W
Travel Range
1.8mm