189-H15-513R577
DigiKey Part Number
NOR1835-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
189-H15-513R577
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
Detailed Description
15, 15 Position D-Sub - Stacked Plug, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Connector Type
Plug, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C