Image for 189-H15-613R577 is not available
189-H15-613R577
DigiKey Part Number
NOR1833-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
189-H15-613R577
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR
Detailed Description
15, 15 Position D-Sub - Stacked Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C